topka

Bramy mają wielki wpływ na charakter całego budynku. Zanim zamówimy elementy ogrodzenia musimy dokładnie wymierzyć długość i szerokość terenu. Niezmiernie istotne jest, by zaraz na początku określić umieszczenie furtek i bram. Kiedy niezbędne pomiary są już wykonane projektanci mogą zaproponować układ i stylistykę ogrodzenia lub przygotować projekt według uwag klienta. Ważne jest by mieć na uwadze nie tylko obejście domu, ale i późniejszy wystrój wewnętrzny. To jednak wcale nie oznacza to by wszystko było idealnie takie samo, szło w tym samym kierunku, ponieważ przesyt jednego pomysłu może popsuć końcowy efekt. Piękno trzeba delikatnie dawkować. Po wykonanych niezbędnych pomiarach i wstawieniu punktów stałych dla kolejnych przęseł trzeba zaopatrzyć je w najlepsze mocowania, by uniknąć problemów przy montażu i późniejszej eksploatacji. W naszej ofercie możemy zaoferować również pełną automatykę w otwieraniu bram.
Furtki są bardzo ważnym elementem, który powinien zgrywać się z pozostałymi metalowymi elementami, a przede wszystkim z bramą i ogrodzeniem. Najcześciej furtki są zamawiane wraz z bramą, wtedy przyjeżdżamy i mierzymy dokładnie miejsce, w którym będzie znajdowała się furtka. Oferujemy wiele rodzai furtek, które można znaleźć w naszym katalogu oraz w galerii na naszej stronie. Jesteśmy też otwarci na różne propozycje i nie mamy nic przeciwko zmianom w naszych przykładach. Z chęcią podejmiemy się stworzenia nowego modelu furtki, które mogą Nam Państwo przedstawić. Wszystkie sugestie przyjmiemy do siebie i wykonamy właśnie taką furtkę, jaką będą Państwo chcieli. Furtki, jak i inne nasze dzieła, zawsze chcemy poddać najnowszym technikom malowania, aby służy Państwu przez długie lata.
Ogrodzenia, które prezentujemy w swoim katalogu jak i na tej stronie, są tylko przykładowymi wzorcami. Wykonujemy bardzo zróżnicowane wzory, gdyż podporządkowywujemy się klientowi i jego oczekiwaniom. Ogrodzenia, pokazują terytorium naszego gospodarsta, naszej posesji. Powinniśmy wybrać je bardzo rozważnie, gdyż będzie służyło przez długi czas, dzięki naszym malowaniom antykoryzyjnym (ocynk). Dobrze zabezpieczony stop metalu, żelazo jest bardzo trwałe, tylko powinno wybrać się trochę droższe malowanie, ale takie, które w 100% zapobiega korozji. Myślę, iż jest to dobra opcja, gdyż jeśli decydujecie się na kupno ogrodzenia, to chcecie, aby służyło ono przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Zachęcam zapoznać się z rodzajem naszej oferty, jak i telefonować.
Balustrady Wewnętrzne w przeciwieństwie do zewnętrznych, zalecane jest by optycznie były lekkie i drobne, ponieważ umieszczone w mieszkaniu przy najczęściej konstrukcjach drewnianych przy wielkich gabarytach traciłyby swój charakter. Trzeba także zwrócić szczególna uwagę na kontrast jaki powinna balustrada wytwarzać z resztą otoczenia.

Balustrady zewnętrzne to również element obejścia. Nie jest konieczne by była ona identyczna z bramą czy furtką, przeciwnie może być stylistycznie inna. Balustrady przy elementach murowanych (tj. schodach, balkonach, tarasach) podkreślają charakter całości. Nie mogą być przesadnie ustrojone w szczególiki, ale także nie powinny poprzez przesadną prostotę znikać pośród ogrodzenia.

Meble z metalu są coraz bardziej popularne. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju przedmioty, jak np. łóżka, krzyże, huśtawki, kwiaty, skrzynki na listy oraz krzesła i stoły. Możemy wykonać praktycznie wszystko, czego zarząda klient, a nie ma w naszych katalogach. Często klienci zamawiając podstawowe wyposażenia z metalu, jak bramy i balustrady, chcą również w ładny sposób urządzić ogród, aby wszystko idelanie pasowało. Dlatego, takie meble z metalu są świetne, gdyż współgrają świetnie z innymi elementami kowalstwa artystycznego. Do mebli często oferujemy dodatki, jak np. liście czy winogrona, które dodają świetny wygląd naszym przedmiotom. Jesteśmy też otwarci na wszelkie sugestie, więc możemy wykonać różne projekty.
Lampy, które są ukazane w naszym katalogu nie odzwierciedlają naszych wszystkich możliwości. Wykonujemy rozmaite wzory lamp, tak jak i do ogrodu, jak i do domu. Nasze lampy, łączą w sobie delikatność, jak i mogą być pełne rozmaitych dekoracji, lecz czasami zbyt duży przepych nie wygląda zbyt ładnie. Lampy z żelaza bardzo dobrze zgrywają się nawet z innymi przedmiotami, rzeczami, niekoniecznie wykonanymi z metalu. Nie potrzebujemy osobiście mierzyć miejsca, w którym ma stać lampa, więc wystarczy poinformować o wzorze, lub podać swój projekt, a weźmiemy się do wykonywania zlecenia.